Vai mans migrēna meds izraisīs serotonīna sindromu?

Veselība Un Medicīna Video: Ko darīt, ja regulāri sāp galva? No paģirām līdz migrēnai... (Jūlijs 2019).

Anonim

Vai Celexa (citaloprams) un Ultram (tramadols) var būt kaitīgi kopā? Es šobrīd uzņemu 20 miligramus Celexa un 300 miligramus Ultram (divas 50 mg trīs reizes dienā). Mans ārsts to apzinās, taču farmaceits teica, ka tas var izraisīt serotonīna sindromu. Kas tieši tas ir, un kādas ir blakusparādības? Vai man jāuztraucas? Liels paldies par jūsu palīdzību.

Serotinīns ir neiromediators. Serotonīna sindroms attiecas uz simptomu konstelāciju, ko izraisa pārmērīgs serotonīna daudzums organismā. Tas var rasties kā zāļu blakusparādība, kas kavē serotonīna atpakaļsaisti vai metabolismu, izraisot palielinātu fizioloģisko efektu.

Serotonīna sindroms ir ļoti reti sastopams. Tomēr tas ir vairāk iespējams, ja tiek lietota vairāk nekā viens medikaments, kas inhibē serotonīna metabolismu. Celexa un Ultram ir gan serotonīna atpakaļsaistes inhibitori. Vairākos pacientiem ar šo zāļu kombināciju ziņots par serotonīna sindromu.

Serotonīna sindroms var būt dzīvībai bīstams. Simptomi var būt uzbudinājums, halucinācijas, koma, tahikardija, asinsspiediens, kas pēkšņi svārstās, hipertermija, pārmērīga refleksija, koordinācijas trūkums, slikta dūša, vemšana un. Iespējams, ka serotonīna sindroms tiek novērots ar pašreizējām Celexa un Ultram devām. Tomēr farmaceitam ir taisnība, ka kombinācija "varētu" radīt serotonīna sindromu. Ja turpināsit lietot šo kombināciju, ārsti nekad nedrīkst parakstīt trešo medikamentu, kas var palielināt serotonīna līmeni (piemēram, migrēnas glābšanas zāles, ko sauc par triptāniem), un Jūs nedrīkstat palielināt Celexa devu.

Vai mans migrēna meds izraisīs serotonīna sindromu?
Kategorija Medicīnas Jautājumiem: Tips